HYALURON PEN

Search
Close this search box.

HYALURON PEN FAQ

Hyaluron Pen je inovatívne neinvazívne zariadenie na kozmetické ošetrenie. Po tomto bezbolestnom kozmetickom ošetrení bez použitia ihiel, ktoré spôsobujú nepríjemný opuch v mieste vpichu, klienti získajú svieži a mladistvý vzhľad s príjemnejším priebehom ošetrenia. Je to optimálne riešenie pre klientov s citlivou pokožkou, ktorá je náchylná na hematómy a jazvy.

Zníženie hĺbky vrások
Hĺbková výživa a ľahké kozmetické zväčšenie pier
Lipolýza problémových oblastí

Hyaluron Pen pracuje s pružinou a piestom na rovnomerné vstreknutie séra kyseliny hyalurónovej pod tlakom a veľmi rýchlo pod kožu do maximálnej hĺbky 0,2 mm. Kyselina sa vstrebáva oveľa lepšie ako pri invazívnej metóde. Pero rozkladá sérum na nanočastice, ktoré sa ľahko dostanú do pokožky rovnomerne, neinvazívne a bez narušenia pokožky. Ak teda chcete jemne vypnúť a hĺbkovo hydratovať pery alebo vyhladiť vrásky, pero Hyaluron Pen je tou najlepšou voľbou. Pero Hyaluron Pen je presne vyvinuté na aplikáciu séra do maximálnej hĺbky 0,2 mm pod pokožku, vďaka čomu je jeho použitie bezpečné a jednoduché pre kozmetičky.
Krátku ukážku fungovania pera Hyaluron Pen nájdete tu:
Ako funguje hyaluronové pero – YouTube

➢ Neinvazívny postup – aplikácia bez ihly
➢ Bezbolestný postup – rýchle preniknutie do pokožky
➢ okamžitý účinok – výsledok je viditeľný okamžite
➢ Bezpečná injekcia – eliminuje poranenia injekčnou ihlou

Výsledok je viditeľný okamžite. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame absolvovať procedúru aspoň dvakrát. Po určitom čase telo vstrebe vstreknutú výplň. Trvanie účinku závisí od typu pokožky, veku pacienta, spôsobu života, kvality použitej kyseliny hyalurónovej a predovšetkým od pitného režimu. Kyselina hyalurónová sa viaže na vodu, preto je veľmi dôležité, aby bol klient hydratovaný. Ak nemáte dostatočný pitný režim, môže sa stať, že vaše telo bude kyselinu hyalurónovú veľmi rýchlo absorbovať pre vlastnú hydratáciu. Výhodou je, že zmena nie je trvalá, v prípade, že klient nie je spokojný s výsledkom.

Kyselina hyalurónová je hlavnou zložkou ľudských tkanív a zohráva nenahraditeľnú úlohu vo fungovaní ľudského tela. Kyselina sa viaže na kolagén a elastín a robí našu pokožku pružnou. Kyselinu hyalurónovú možno veľmi dobre použiť na zväčšenie a korekciu pier. Z hľadiska bezpečnosti je výbornou voľbou, pretože je na svetovom trhu už dlho, a preto bola podrobená dlhodobému výskumu. Na rozdiel od botulotoxínu kyselina hyalurónová nemení výraz tváre a neovplyvňuje pohyby svalov v tvári, preto je vhodná na aplikáciu na pery.

Kontrola nad získaným objemom – podľa požiadaviek klienta a odborných znalostí a skúseností lekára sa aplikuje množstvo kyseliny hyalurónovej, takže nie je dôvod obávať sa nadmerného objemu
Postupné zväčšovanie – zväčšovanie sa môže vykonávať v malých dávkach počas niekoľkých sedení, zmena nebude taká veľká a klient sa môže rozhodnúť, či objem zväčší alebo nie
Rýchly výsledok – po aplikácii kyseliny je výsledok viditeľný okamžite, pery môžu byť po aplikácii mierne opuchnuté, ale pery sú zväčšené bez výrazných rán
Menej modrín a rýchlejšia rekonvalescencia – kyselina hyalurónová spôsobuje minimálne modriny a opuchy, úplná rekonvalescencia nastáva maximálne za 4 – 5 dní
Menej vedľajších účinkov – kyselina hyalurónová má veľmi prispôsobivú viskozitu, takže nevznikajú žiadne nerovnosti
Takmer nulové riziko alergickej reakcie – kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, takže alergické reakcie na ňu nie sú bežné

Každé pery sú jedinečné, preto je pri zvažovaní zväčšenia pier dôležité venovať pozornosť ich štruktúre a nechcieť ich len „zväčšiť“. Treba brať do úvahy estetiku, vyváženosť, symetriu a proporcie. Je veľmi dôležité, aby sa zväčšenie pier vykonalo v súlade s anatómiou pier. Kyselina hyalurónová môže perám dodať objem a zvýrazniť ich kontúry. Čo možno dosiahnuť pomocou kyseliny hyalurónovej:
➢ plné pery – objem hornej a dolnej pery s atraktívnym otvorom
➢ „našpúlené pery“ – objem sa pridá do spodnej pery
➢ vytvorenie oblúka
➢ zvýraznenie kontúry pier
➢ Zdvihnutie kútikov pier
➢ Úprava symetrie pier
➢ Zjemnenie vrások okolo pier

Aj keď je kyselina hyalurónová prírodná látka, je potrebné zvážiť niektoré možné vedľajšie reakcie. Recenzie estetických lekárov a samotných pacientov ukazujú, že vo väčšine prípadov ide o jednoduchý zákrok bez komplikácií. Po aplikácii sa môžu objaviť drobné opuchy alebo modriny, ktoré spontánne zmiznú v priebehu niekoľkých dní. Ďalšie možné vedľajšie účinky sú:
➢ Zmena vzhľadu v mieste aplikácie a zápal ošetrených oblastí pier v dôsledku nedostatočnej dezinfekcie pokožky v mieste ošetrenia dochádza ku kontaminácii patogénnymi organizmami.
➢ Alergická reakcia – podľa štatistík sa tento problém vyskytuje najmä pri použití kyseliny hyalurónovej, ktorá nespĺňa normy.
➢ Kyselina vstreknutá pod kožu sa posúva a deformuje kontúry ošetrovanej oblasti
➢ Alergická reakcia na lidokaín – používa sa ako lokálne anestetikum

➢ Precitlivenosť na kyselinu hyalurónovú
➢ Precitlivenosť na látky obsiahnuté vo výplniach
➢ Odreniny, modriny, zápaly a akékoľvek iné poranenia v oblasti ošetrenia
➢ Onkologická liečba
➢ Zvýšená telesná teplota
➢ plesňové ochorenie kože
➢ predchádzajúci chirurgický zákrok na koži
➢ akékoľvek infekčné ochorenia vrátane oparu a chrípky
➢ Autoimunitné ochorenia kože (atopický ekzém, psoriáza…)
➢ genetický sklon ku keloidným jazvám
➢ Nízka zrážanlivosť krvi (vrátane po užívaní trombolytík, antikoagulancií a inhibítorov krvných doštičiek v predchádzajúcich troch týždňoch)
➢ Tehotenstvo a dojčenie
➢ Poruchy imunity
➢ Hlboké starecké vrásky
➢ Tendencia k hypertrofickým jazvám
➢ Používanie antikolagulancií a steroidov
➢ Po hlbokom peelingu alebo laserovom ošetrení je lepšie počkať 2 mesiace
➢ Osoba mladšia ako 18 rokov

➢ Po aplikácii sa neodporúča intenzívne športovať a piť alkohol
➢ 12 hodín po aplikácii nepoužívajte make-up
➢ 12 hodín po aplikácii na pery NEfajčite
➢ Nedotýkajte sa miesta aplikácie – riziko infekcie
➢ Počas nasledujúcich 15 dní nenavštevujte zubára
➢ 15 dní nenavštevujte saunu, turecký kúpeľ, nevystavujte pokožku slnku
➢ 72 hodín nelietať lietadlom
➢ Opuch po aplikácii je normálny a po niekoľkých dňoch by mal ustúpiť

Čas jedného ošetrenia sa pohybuje od 20 minút v závislosti od veľkosti dávky kyseliny hyalurónovej, ktorá sa má aplikovať.
V našom salóne trvá aplikácia približne 30 minút a jedna aplikácia 0,5 ml kyseliny hyalurónovej stojí 1499 Kč. 1 aplikácia 1 ml kyseliny hyalurónovej vás vyjde o tisíc korún drahšie, t. j. 2499 Kč. 3 aplikácie 1 ml kyseliny hyalurónovej stoja 4999 Kč.

Dr. Nek ponúka osobné alebo online kurzy.
Dĺžka denného kurzu je približne 4 hodiny, stojí 9990 Kč a prebieha v našom salóne v Prahe 4 alebo v Bratislave. Na kurze Hyaluron Pen sa naučíte, ako správne a čo najefektívnejšie používať prístroj Hyaluron Pen. Kurz obsahuje teoretickú časť, praktickú časť, tlačené skriptá, certifikát o absolvovaní, tlakové pero Hyaluron Pen – vrátane dokladov na schválenie úradmi a 5x jednorazovú aplikačnú striekačku pre Hyaluron Pen.
Online kurz je ponúkaný buď vrátane pera Hyaluron Pen, alebo bez neho.
S perom Hyaluron Pen stojí 9990 Kč, bez neho stojí o 1 000 Kč menej, t. j. 8990 Kč. Obsahom kurzu je úvod do problematiky ľudskej pokožky, informácie o hyaluronovom pere – popis jeho fungovania, výhody a popis výrobku + postup použitia, dozviete sa aj užitočné informácie o kyseline hyalurónovej a kontraindikáciách. Zakúpením kurzu získate videokurz na flash disku – takže si video môžete pozrieť koľkokrát chcete a kedy chcete, vytlačené skriptá, certifikát o absolvovaní kurzu a v prípade zakúpenia kurzu vrátane pera získate aj tlakové pero HYALURON PEN – vrátane dokladov na schválenie úradmi, 5x aplikačnú striekačku a 10 ml zosieťovanej kyseliny hyalurónovej Dr.Nek.

Ide o horúcu novinku vo svete kozmetiky. Je to prvé automatické hyalurónové pero v Českej republike. Má všetky výhody klasického hyalurónového pera Dr.Nek v kombinácii s automatickým elektrickým systémom. Teraz sme sa zbavili otravného manuálneho nabíjania a zložitej kalibrácie pera. S novým automatickým hyalurónovým perom Dr.Nek stačí pero zapnúť a prejsť rovno k aplikácii. Pomocou pera Dr.Nek Automatic Hyaluron Pen v kombinácii s kyselinou hyalurónovou môžeme intenzívne hydratovať pery a dodať im šťavnatú a prirodzenú plnosť, zjemniť mimické vrásky alebo samotné kontúry tváre. Teraz môžeme pomocou automatického hyalurónového pera ošetriť aj problematické oblasti. Ak zvolíme vhodné sérum, môžeme napomôcť procesu lipolýzy, t. j. redukcii tuku. Sérum možno jednoducho aplikovať na brucho, boky, zadok, stehná a dokonca aj na oblasť brady.
Rozdiel oproti klasickému hyalurónovému peru spočíva v tom, že automatické pero možno použiť na ošetrenie iných oblastí ako pier, čím odpadá manuálne nabíjanie a zložitá kalibrácia pera.
Aké sú výhody automatického hyalurónového pera?
➢ Rýchla a pohodlná aplikácia vďaka automatickej verzii
➢ Neinvazívna aplikácia bez použitia ihiel
➢ Jednoduchá aplikácia vďaka rovnomernému rozloženiu materiálu
➢ Takmer bezbolestné ošetrenie
➢ Viacero ošetrení v jednom prístroji
➢ Bezpečná aplikácia bez výrazného narušenia pokožky

V podstate to isté ako hyalurónoveho pera. Automatické pero dokáže vstreknúť účinnú látku pomocou podtlaku a rovnomerne rozložiť sérum až do hĺbky 0,2 mm pod kožu.

Ošetrenie kyselinou hyalurónovou (pery, vrásky, kontúry) odporúčame opakovať aspoň 2-3-krát v priebehu 10-14 dní. Výsledky vydržia až 4 mesiace.
Ošetrenie na redukciu tuku pomocou špeciálneho séra odporúčame zopakovať 2-3-krát v priebehu 6-8 týždňov. Výsledok tak môžete vidieť po 6-8 týždňoch od jedného ošetrenia a správnou životosprávou si ho dlhodobo udržať.

Kurz automatického hyalurónového pera môžete absolvovať osobne alebo online. Osobný kurz trvá 4 hodiny a koná sa v našom salóne v Prahe 4 alebo v Bratislave. Kurz obsahuje praktickú časť, teoretickú časť, tlačené skriptá, certifikát o absolvovaní, automatické hyalurónové pero Dr.Nek a 5x aplikačnú striekačku 0,3ml. Za kurz vrátane prístroja zaplatíte 12990 Kč.
Online kurz si môžete zakúpiť buď samostatne, alebo s automatickým hyalurónovým perom. Samotný on-line kurz vás bude stáť 8990 Kč, so zariadením 12990 Kč. Samotné automatické hyalurónové pero si môžete kúpiť za 4990 Kč. Shlédněte více: Online kurz Dr.Nek automatic hyaluron pen – YouTube

Na používanie procedúry Hyaluron Pen potrebujete certifikát o odbornom školení, ktorý získate počas denného/on-line kurzu.
Poskytneme vám pero Dr.Nek Hyaluron Pen/Automatic Hyaluron Pen
tlačené skriptá vrátane návodu na použitie prístroja a vyhlásenia o zhode CE, ktoré je
sa vyžaduje pre doplnenie prevádzkového poriadku.

Okrem toho musíte mať schválený prevádzkový poriadok pre kozmetické služby a pre postup
Hyaluron Pen vypracujete dodatok k prevádzkovému poriadku.
Ako má vyzerať dodatok k prevádzkovému poriadku, sa dozviete na regionálnom úrade verejného zdravotníctva
(každá krajská hygienická stanica môže mať iné požiadavky).

➢ 15 dní pred plánovaným zákrokom neodporúčame zubné ošetrenie
➢ 24 hodín pred zákrokom nekonzumujte alkohol a nevenujte sa intenzívnemu športovému tréningu
➢ Neužívajte prípravky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovú (napr. aspirín), lieky proti horúčke alebo lieky na riedenie krvi
➢ Týždeň pred plánovanou liečbou vynechajte vitamín C a E a ak ich chcete vysadiť, poraďte sa so svojím lekárom
➢ Táto metóda sa neodporúča pred spoločenskou udalosťou, pery môžu byť opuchnuté, tento stav ustúpi do 3 dní po aplikácii.

MĚJTE PŘEHLED O NOVINKÁCH A SLEVÁCH

 
 

KONTAKTY – SALON

Veškeré informace o salonu Dr-nek Vám poskytne
E-mail: salon@dr-nek.cz

Mobil: +420 774 076 890

 

Naše kurzy můžete objednávat na adrese

E-mail: monika.chrastilova@dr-nek.cz

Mobil: +420 604 330 073

MAPA PROVOZOVEN

KONTAKT

Kloboučnická 1442/4
140 00 Praha 4
salon@dr-nek.cz


© 2024 All Rights Reserved.